Bilgi ve Randevu Hattı 0312 427 03 00
YALE NEW HAVEN

YALE NEW HAVEN

Yale New Haven Hospital

İsteğe göre sezaryen yapılıyor mu?

Doğumun seyri ve şekli tamamen sizin bedensel durumunuza bağlı olarak sizin tarafınızdan karar verilecek olup, normal doğum için masraflar ödendiğinden olası sezeryan doğumu durumunda da ücret farkı tarafınızdan tahsil edilerek ilgili yerlere ödemesi gerçekleştirilecektir. Amerika’da sezeryan ile doğum ücreti normal doğum ücretinin neredeyse 2 katıdır ve önerilen ( herhangi bir sorunlu gebelik olmaması durumunda ) doğum ise normal doğumdur. 

 

Epudural Doğum

Normal Doğum Doğumun seyri ve şekli tamamen sizin bedensel durumunuza bağlı olarak sizin tarafınızdan karar verilecek olup, normal doğum için masraflar ödendiğinden olası sezeryan doğumu durumunda da ücret farkı tarafınızdan tahsil edilerek ilgili yerlere ödemesi gerçekleştirilecektir. 

 

Çalıştığınız doktorlar Türk mü ?

Geneli Türk doktorlardan oluşmaktadır, ancak eğer doktorunuzun doğum esnasında farklı bir sebeple doğuma girememesi durumunda kadrosunda bulunan doktor veya doktorlar tarafından doğum gerçekleştirilmektedir.

 

Doğum sonrası ne kadar hastanede kalınıyor?

Doğum normal ise 2 gün sezeryan ile doğum ise 3 gün hastanede misafir edilmektesiniz, bu herhangi bir komplikasyon olmaması durumunda geçerlidir. Doğum sonrası bebeğinizin ilk aşıları ve muayeneleri ayrı doktor tarafından yapılmakta olup, paket ücretine dahil değildir. Bu tutar da yaklaşık 500 doları geçmez. Amerika’daki muayenelerinizde randevulu sistem olduğundan her muayene öncesi mutlaka randevu almanız gerekmektedir. Her muayene esnasında bebeğin ve sizin tetkikleriniz yapılacak ve yakın izlemede olacaksınız. Bebeğin kalp atışı, rahim büyüklüğü, tansiyon, kilo kontrolü ve rutin testler uygulanmaktadır.

 

Ben ve refakatçim yeterli derecede ingilizce bilmiyoruz. Hastanede bu konuda nasıl iletişim kurabileceğiz? 

Yabancı dil bilmemeniz durumunda da endişe etmenize gerek yoktur, tüm iletişim ve rehberlik için size destek sağlanacaktır. Amerika’da doktorunuz ile görüşme esnasında ( eğer yabancı diliniz yok ise size bir tercüman eşlik edecektir ) hiçbir zorluk çekmeyeceksiniz ve tüm bilgiler tarafınıza aktarılmış olacaktır.