Bilgi ve Randevu Hattı 0312 427 03 00
Soru ve Cevap

Soru ve Cevap

Soru ve Cevap
Yorum Yaz
X
Yorum Yaz
Güvenlik Kodu
 • Doğumu kendi imkanlarım ile gerçekleştirirsem
  Doğumu kendi imkanlarım ile gerçekleştirirsem

  Türkiye’den Amerika’ya gelecek olanlar için kadın doğum doktoru masrafı yaklaşık $6,000 – $8,000 civarıdır.

  Yapılacak testler, ultrason, kan tahlilleri ve belki alınması gerekebilecek ilaçlar bu rakamın dışındadır.

  Dolayısıyla, tüm bunlar için fazladan yaklaşık $2,500 - $3,500 arası para ayırmanız gerekir.

  Doğum ücretlerine gelirsek, normal doğum: $7,000 - $9,000 civarı,

  sezaryenle doğum ise $10,000 - $15,000 arasıdır. Bu rakamlar normal şartlarda gerçekleşen, sorun olmayan doğumlar için olup hastane masraflarını içermezler.

  Hastane masrafları ise $8,000 ila $10,000 civarıdır.

  Ancak bu ücrete doğuma alındığınızda isteğinize bağlı olarak size yapılacak epidural, doktor yardımcısı, anestezi uzmanı, çocuk doktoru ve ameliyat sırasında doktora yardımcı olan kişiler ve hastanede kalışınız boyunca bebeği kontrole gelen çocuk doktorunun ücretleri dahil değildir. Bu ücretlerin toplamının $5,000 – $7,000 civarı olmasını bekleyebilirsiniz.

  Buna artı olarak doğumdan sonra bebeğinizin ilk aşıları için çocuk doktoruna gitmeniz gerekiyor ve bu masraflarda yaklaşık bulunduğunuz eyalete bağlı olarak $300 – $500 civarında tutuyor.

  Yaklaşık bir tahminle, günlük harcamalar, ulaşım ve konaklama masrafları hariç tıbbi hizmetler tutarı $30,000 – 35,000 civarından başlar.

  Yukarıda sayılan tüm hizmetlere ait bedeller eyaletten eyalete değişkenlik gösterdiği için, alınacak hizmetlere ait talepleriniz için ciddi bir ön araştırma yapmanız gerekir.

  Devamını Gör
  Doğumu kendi imkanlarım ile gerçekleştirirsem Yorumu
 • Çocuğumun Amerikan vatandaşı olması
  Çocuğumun Amerikan vatandaşı olması

  Amerika’da eğitim yapması durumunda, üniversite girişlerinde çok büyük avantajları olur. Öncelikle, yabancı öğrenci statüsü olmayacaktır ve daha kolay burs alabilir.

  Amerika’da yerel öğrenci ücret tarifesine tabi olacağı için yıllık eğitim masrafında önemli tasarruf avantajı sağlayacaktır.

  Türkiye’deki yabancı öğrenci kontenjanlarından okullara ve üniversitelere geçişler yapabilir. Sadece yabancı pasaportlu öğrencilerin okuduğu okullarda okuyabilir.

  Amerika’ya gelir gelmez işe girebilir, mezun olduğunda da işe girmesi çok kolay olacaktır.

  Amerikan vatandaşı olması ile pek çok ülkeye vizesiz girip çıkabilme ayrıcalığına sahip olacaktır.

  Ayrıca, çocuk 21 yaşına geldiği zaman anne-babaya oturma izni (yeşil kart) alabilir.

  Devamını Gör
  Çocuğumun Amerikan vatandaşı olması Yorumu
 • Amerika’da doğan çocuğumdan dolayı ..
  Amerika’da doğan çocuğumdan dolayı ..

  Cevap: Göçmenlik yasası gereği Amerika’da doğan her Amerikan vatandaşı, Amerikan vatandaşı olmayan ebeveynleri için 21 yaşını doldurduğu tarih itibari ile göçmenlik işlemleri için başvuruda bulunabilir.

  Devamını Gör
  Amerika’da doğan çocuğumdan dolayı .. Yorumu
 • Doğumdan sonra pasaportun çıkmasını beklemek zorunda mıyım?
  Doğumdan sonra pasaportun çıkmasını beklemek zorunda mıyım?

  Cevap: Bebeğinizin pasaportu elinize ulaşmadan önce Türkiye’ye dönmek isterseniz; bebeğinizi Amerika’daki herhangi bir Türk konsolosluğunda kendi pasaportunuza kaydettirip Türkiye’ye götürebilirsiniz. Pasaport daha sonra, Amerika’da bulunan bir yakınınız adresine yollanabilir.

  Devamını Gör
  Doğumdan sonra pasaportun çıkmasını beklemek zorunda mıyım? Yorumu
 • Doğum yaptıktan ne kadar süre sonra bebeğin vatandaşlığına başvurulabilir?
  Doğum yaptıktan ne kadar süre sonra bebeğin vatandaşlığına başvurulabilir?

  Cevap: Doğumu izleyen hafta içinde, doğumla ilgili evraklar ile başvuru yapılabilir ve pasaport işlemleri tamamlanarak iki hafta içinde belirtilen adrese gönderilir.

  Devamını Gör
  Doğum yaptıktan ne kadar süre sonra bebeğin vatandaşlığına başvurulabilir? Yorumu
 • Hamileliğimin kaçıncı haftasına kadar uçağa binmemde sakınca yok?
  Hamileliğimin kaçıncı haftasına kadar uçağa binmemde sakınca yok?

  Cevap: Hamileliğinizin 7. ayı öncesine kadar okyanus aşırı uçuş yapmanızda herhangi bir sakınca yoktur. 28. Haftadan – 36. haftaya kadar kendi doktorunuzdan aldığınız “uçakla seyahatinde herhangi bir sakınca yoktur” ibaresi yer alan rapor ile seyahatinize izin verilir. 36. haftadan sonra ise doktor raporu olsa dahi seyahatine izin verilmez.

  Devamını Gör
  Hamileliğimin kaçıncı haftasına kadar uçağa binmemde sakınca yok? Yorumu
 • Hamileliğimin en geç kaçıncı ayında Amerika’ya gitmem tavsiye edilir?
  Hamileliğimin en geç kaçıncı ayında Amerika’ya gitmem tavsiye edilir?

  Soru: Hamileliğimin en geç kaçıncı ayında Amerika’ya gitmem tavsiye edilir?

  Pınar Kılınç

  Cevap: Seyahat rahatlığı olduğu kadar ülkeye girişinizi de rahatça yapabilmeniz için gelişinizin 6. ay içinde yapılması tavsiye edilir.

  Devamını Gör
  Hamileliğimin en geç kaçıncı ayında Amerika’ya gitmem tavsiye edilir? Yorumu
 • Sık Sorulan Sorular
  Sık Sorulan Sorular

  Türkiye’den gelirken yanımda yiyecek ve içecek getirebilir miyim ?

  Bilindiği üzere havayolu ile ülkelere özellikle bakteri üretebilecek yiyeceklerin, bitki ve içeceklerin sokulması yasaktır. Gümrük kontrol sırasında yanınızda olduğu anlaşılırsa ki çok detaylı incelemeleri mevcuttur, sizden yanınızda getirdiğiniz bu gibi bir şey tespit edilmesi halinde yasal işlemlere varan can sıkıcı durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle önerimiz yanınızda yiyecek ve içecek türünden hiçbir şey getirmemeniz. Zaten Amerika’da her türlü yiyecek ve içecek bulunmaktadır.

   

  Doğan çocuğumdan dolayı bende vatandaşlıktan yararlanabiliyor muyum?

  Çocuğunuz doğduğu andan itibaren Amerikan Vatandaşı sayılmaktadır ve işlemleri de buna göre yapılmaktadır. Çocuğunuzun doğumundan sonra tekrar doğum yaptığınızda yeni bebeğiniz de Amerikan Vatandaşı statüsünde olacaktır. Ancak siz, eşiniz ve Amerika’da doğan ilk bebek öncesi sahip olduğunuz çocuk / çocuklarınız Amerikan Vatandaşı statüsünü Amerika’da doğan bebeğinizin 21 yaşına geldikten sonra istemesi halinde kazanabilmektesiniz. 21 yaş öncesi ise Green Card başvurusu yapabilirsiniz, bu başvurunun kabul / red edilmesi tamamen Amerikan Hükümeti’nin tasarrufundadır.

   

   

   

  Devamını Gör
  Sık Sorulan Sorular Yorumu26.11.2014
 • Pasaport
  Pasaport

  Doğumdan sonra pasaportun çıkmasını beklemek zorunda mıyım?

  Amerika’da doğum sonrası bazı yasal işlemler vardır. Bu yasal işlemlerin başında Nüfus Kaydı gelmektedir. Bu konuda da sizlere biz yardımcı olmaktayız. Ayrıca pasaport müracaatı işlemlerini de biz yürütmekteyiz. Doğumdan hemen sonra döneyim isterseniz, bebeğinizin pasaportu posta yolu ile yasal adresinize Amerikan Hükümeti tarafından gönderilmektedir.

  Amerika da doğumunuzu sorunsuz olarak gerçekleştirdiniz ve bebeğinizi kucağınıza aldınız. Sıra geldi Türkiye ye dönmeden önce çocuğun pasaport ve doğum belgesi işlemlerinin halledilmesine. Amerika da doğan çocuğun pasaport işlemlerini başlatmak için beklemeye gerek yoktur. Tekrardan kendi ülkenize döneceğiniz için bir an önce gerekli prosedürleri başlatıp, pasaportu almak için şart olan evrakları toparlamak tamamen sizin elinizdedir. İlk olarak yapmanız gereken şey doğum yaptığınız hastaneden, doğum belgesi için alacağınız formu doldurmak olacaktır.

   

  Formda bulunan bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurarak, bağlı bulunduğunuz eyaletin nüfus idaresine götürüp bir doğum raporu (birth certificate) çıkarttırmanız gerekmektedir. Bu raporda çocuğun adı, soyadı, cinsiyeti, kilosu ve doğum saatini belgeleyen bilgiler bulunmakta olup, bu belge ile ileride çıkartacağınız pasaportunda da alt yapısını oluşturmuş olmaktasınız. Bu işlemleri hallettikten sonra Pasaport için hastaneden alacağınız çocuğun ayak izlerinin bulunduğu kağıdı(foot print document), doğum sertifikasını( birth certificate), aşı kartı(crib card)nı, anne ve babanın pasaport fotokopilerini ve çocuğun 3 adet vesikalık fotoğrafını bir post ofice götürmeniz gerekmektedir.

   

  Burada yapılan muameleler için sizden belli bir miktar para talep edilmektedir, buda asgari olarak 100 dolar civarındadır. Bütün formalitelerin tamamlanmasının ardından eğer bir sorun çıkmazsa İki gün içerisinde bebeğin pasaportunu da çıkarttırabilir ve Türkiye ye dönmek için hazırlıklara başlayabilirsiniz. Türkiye ye döndükten sonra bu doğum belgesini Türkçeye çevirerek notere tasdik ettirmeniz ve il nüfus müdürlüğüne bu sertifikayı götürerek TC. Nüfus cüzdanını çıkarttırmanız gerekmektedir. Nüfus cüzdanıyla birlikte Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesinden alacağınız izinle artık çocuğunuzu yabancı vatandaş statüsünden çıkarmış ve bir Türkiye vatandaşı olarak da hayata başlatmış olacaksınız. Birkaç hafta içerisinde Amerika’dan gelecek olan Sosyal Güvenlik Numarası ile Amerikan yurttaşlığına da resmen kabul edilmiş olan bebeğiniz, artık çifte vatandaşlık hakkı da elde etmiş olacaktır.

  Devamını Gör
  Pasaport Yorumu26.11.2014
 • Ödeme
  Ödeme

  Ödeme ve zamanlaması nasıl?

  Sözleşme imzalanmasını müteakip 1.500 USD depozito alınmaktadır. Sonrasında vize işlemleri yapılmakta ve vize alımı sonrasında da full ücret banka havalesi yolu ile alınacaktır. Kredi kartı ile ödememiz bulunmamaktadır. 

  Devamını Gör
  Ödeme Yorumu26.11.2014
 • Amerika ya Giriş
  Amerika ya Giriş

  Kaç ay önce ABD'ye gitmeliyim?

  Doğum öncesi yani gebeliğinizi normal seyri olması durumunda 5 veya 6. Ayınızda gidilmesini önermekteyiz. 

  Devamını Gör
  Amerika ya Giriş Yorumu26.11.2014
 • Vatandaşlık
  Vatandaşlık

  Doğumdan sonra bebeğimin sosyal güvenlik ve/veya kimlik kartı, pasaport işlemlerini nasıl yapılır?

  Doğum sonrası işlemlerin takibi ve sonuçlandırılması tarafımızdan yapılmaktadır. Doğum yaptıktan sonra 2 gün içinde doğum evrakları ile birlikte pasaport başvurusu yapılacak ve 2 hafta içinde de kaldığınız ev / otel adresinize posta yolu ile gönderilecektir. 

  Devamını Gör
  Vatandaşlık Yorumu26.11.2014
 • Başlangıç
  Başlangıç

  Doğumdan ne kadar zaman önce işlemlere başlamam gerekir?

  Doğumdan en az 6 önce işlemlere başlanılmalıdır, görüşme süreci, vize işlemleri ve konaklama ile hastane ayarlaması ne kadar erken yapılırsa o kadar faydalı olacaktır.Çocuğunu en iyi şartlarda büyütüp, en kaliteli okullarda eğitim almasını isteyen ve geleceğine şimdiden yatırım yapıp, rahat bir istikbal sunmayı düşleyen ailelerin hayalidir amerikada doğum.  Bu sebepledir ki çiftler bebeklerini Amerikada dünyaya getirmeyi planlayarak, bebeklerine doğmadan çifte vatandaşlık hakkı hediye etmektedirler.

   

  Çocuğunu Amerika da dünyaya getirmeyi programlayan bir aile öncelikle maddi olarak belli bir miktar parayı cebine koymuş olmalıdır ki buda ortalama  30 000 dolar gibi bir rakamdır. Sağlık ve Gelecek ekibi olarak bu konuyla ilgili çalışmalar yapıp, ailelerin Amerika ya sıkıntısız ve kolay bir şekilde gidip, doğumunu gerçekleştirebilmesi için organizasyonlar düzenlemekteyiz. Amerika ya ayak bastığınızdan itibaren ihtiyaç duyacağınız; barınma, beslenme, hastane ve hatta tercüman gibi pek çok talepleri de karşılıyoruz. 

   

  Amerika da doğum yapabilmek için öncelikle turist vizesi almanız gerekmektedir. Vize işlemleri için ABD konsoloslukları yardımcı olmaktadır. Daha sonrasında gebeliğinizin 28. Haftasını doldurmuş ve sağlık durumunuzun seyahat etmeye bir engel teşkil etmemesi aranılan bir başka hususlar arasında yer almaktadır. Amerika ya giderken daha önceden doktor kontrollerinizde aldığınız laboratuvar sonuçları, ultrason dökümleri ve ikili test ile şeker yükleme sonuçlarınızla birlikte durumunuzu bildiren bir epikriz raporunuzu da yanınızda götürmek sizin için faydalı olacaktır.

   

  Amerikada doğum çok gerekli olmadıkça normal doğum olarak planlanmaktadır. Fakat sonradan gelişebilecek herhangi bir komplikasyon sonucunda da sectio (sezeryan) doğumu da gerçekleştirilebilmektedir. Normal doğumda 2 gün olan hastana de kalma süresi sezaryen (sectio, elektif) doğumda da 3 gün ve duruma göre daha fazla olarak değişmektedir. Elbette ki son kararı yine doktorlar vermektedir. Taburcu olduktan sonra bebeğinizin ve sizin sağlık durumunuza göre 2 ile 5 hafta içerisinde Türkiye ye dönebilmekte ve hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilmektesiniz, Fakat tek bir farkla, oda Amerikan vatandaşı olan bir bebeğinizle!.

  Devamını Gör
  Başlangıç Yorumu26.11.2014