Bilgi ve Randevu Hattı 0312 427 03 00
SAĞLIK AVANTAJLARI

SAĞLIK AVANTAJLARI

Sağlık Avantajları

Amerika Vatandaşı Olmanın Sağlık Avantajları Nelerdir

Amerika Birleşik Devletleri; güçlü devlet yapısı, sağlam ekonomisi, metropolleşmiş kent yaşantısıyla cazibe kazanmış, dünyanın en gelişmiş ülkelerinden birisidir. Bilim, teknoloji ve eğitime kazandırdığı sayısız reformlarla adından sıkça söz ettirerek, sağlık sektöründe de büyük ivme yakalamış olan Amerika, çifte vatandaşlık arayışında olan insanlara kaliteli bir alternatif kaynağı olmuş ve bu sebeple de tercihler arasında dünyanın önde gelen ülkeleri arasında kendisine yer bulmuştur.

 

Sahip olduğu Donanımlı İlaç firmaları, kaliteli tıbbi araştırma kurumları ve oldukça gelişmiş hastane sistemleriyle tıp dünyasında çığır açarak, pek çok yabancı ailenin çocuğunun bu ülkede doğmasına ve rehabilitasyonu zor ilerleyen hastalıklarında, araştırılıp tedavi edilmesine olanak sağlayan Amerika, yalnızca bu sektörlerle sınırlı kalmayarak, eğitim sistemin de ki kalite ile de çifte vatandaşlık için tercih sebepleri arasında yer almaktadır. Amerikan vatandaşı olabilmek için insanlar pek çok alternatiflere başvurmaktadır.

 

Örneğin, başka ülkelerin vatandaşlığında kayıtlı olup, Amerika da doğan bebekleri, otomatikman vatandaşlığına kabul ettiği ve burada yaşayan insanların sahip olduğu bütün hak ve özgürlükleri de bu kişiye eksiksiz tanıdığı için pek çok aile bebeklerini bu ülkede dünyaya getirmeyi tercih etmektedir. Böylelikle Amerika da doğmuş bir bebek şimdiden gelecekteki eğitim, sağlık ve pek çok ülkeye seyahat etme şansını da yakalamış bulunmaktadır. Amerika da doğum yapmayı planlayan bir annenin, en geç bebek 28 haftalıkken vizesini alması ve turist olarak ülkeye giriş yapması gerekmektedir.

 

Doğumdan sonra Eyalet valiliğinden alınan doğum sertifikasıyla pasaport ve vatandaşlık sertifikasını almaya hak kazanan bu bebek, artık resmi olarak Amerikan vatandaşı sayılmakta ve hayata bir sıfır önde olarak başlamaktadır. Ayrıca Anne ve Babası Amerikan vatandaşlığına yeni geçmiş, 18 yaşından küçük çocukları bulunan ailelerin çocuklarının da otomatikman vatandaşlığına alan Amerika, ailenin bu yaş üzerinde ki çocuklarına da Greencard verme şansını sunmaktadır.

 

Ya da tam tersi olarak bu ülke vatandaşı olarak dünyaya gelmiş ve 21 yaşını geçmiş gençlerinde; anne, baba ve kardeşlerini ülkesine getirebilmek içinde Greencard sahibi olma fırsatı vermektedir. Kısacası Hem Türkiye de hem de Amerika da iyi bir gelecek düşleyerek, sağlık hizmetlerindeki yeniliklerden ve eğitim sistemindeki kaliteden eksiksiz faydalanarak hayatına en güzel şekilde yön vermeyi isteyenler için en büyük fırsattır çifte vatandaşlık hakkı...