Bilgi ve Randevu Hattı 0312 427 03 00
EKONOMİK AVANTAJLARI

EKONOMİK AVANTAJLARI

Ekonomik Avantajları

Amerika’da doğan çocukların ailelerinin hangi ülke vatandaşı olduğuna bakılmaksızın verilen Amerikan Vatandaşlığı ile birlikte çocuğunuz aynı bir Amerikan Vatandaşı gibi hak ve imkanlara sahip olacaktır. Çocuğunuza aldığınız Amerikan Pasaportu ile Dünya’nın bir çok yerine vizesiz giriş – çıkış yapabilecektir. Ayrıca Çocuğunuz Amerika’da hiçbir yasal engel olmadan iş bulabilir ve çalışabilir durumda olabilecektir.

 

Her geçen gün daha da yükselen yaşam standartları; konforlu ve refah bir ülkede yaşama isteğini, kaliteli eğitim alma düşüncesini, ekonomik geliri daha da yükseltme arzusunu ortaya çıkartmakta, buna bağlı olarak kişileri yeni arayışlara itmekte, son yıllarda çokça tercih edilen çifte vatandaşlık ayrıcalığı bu yolda iyi bir alternatif oluşturmaktadır . 

 

Bu sebepledir ki her yıl milyonlarca Türk vatandaşı çocuğunun doğumunu Amerika da gerçekleştirmek için arayışlara girmekte, doğduğu günden itibaren her anlamda hayata bir sıfır önde başlayabilmesi için büyük çabalar sarf etmektedir. Amerika vatandaşı olmanın sosyal, ekonomik ve kültürel olarak pek çok avantajları bulunmaktadır. Birçok ülkeye vizesiz girip çıkma, çalışma, Amerika’nın devlet okullarında düşük ücretle kaliteli eğitim alma, doğal afet ve savaş durumunda devletin maddi ve manevi desteğinden faydalanma gibi pek çok başlıklar bu fırsatlar arasında yer almaktadır.

 

Ekonomik avantajların başında hiç şüphesiz vatandaşının işten çıkarılması durumunda Amerika’nın bütün hak ve hukukla yurttaşının yanında olması ve bu durumdaki insanlara iş bulana dek tatmin edici miktarda maaş bağlamasıdır. Türkiye de korkulu bir rüya olarak değerlendirilen bu durum, bu ülkede bir sorun olmaktan çıkmış ve kendine güvenen gelecekten korkmayan nesillerin yetişmesine olanak sağlamıştır. Yeni doğmuş bebeklerin bakım ve eğitim aşamalarında da ailelere destekte bulunarak, çocuk başı ödeme gerçekleştiren Amerika, kısacası insanlara huzuru ve hak ettiği yaşama değerini sunmaktadır.

 

Son zamanlarda bilim ve teknoloji alanında reformlarını daha da yükseltmek için yeni tasarımlar planlayarak pek çok doktora ve master öğrencilerini ülkesine kabul eden ve bu kişilere sponsorsuz iş bulma ve çalışma imkânları da sunan Amerika Birleşik Devletleri aynı zamanda vatandaşlık edinme olanaklarında da kolaylıklar sağlamaktadır. Kariyer edinme ve ekonomik geliri yükseltmek için iyi bir fırsat kapısı olarak göze çarpan bu ülke, artık Türkiye den işçi değil doktor, akademisyen, iş adamı gibi değerler kabul ederek, hem ülkesine hem de insanlara yeni istihdamlar kazandırmaktadır.