Bilgi ve Randevu Hattı 0312 427 03 00
VATANDAŞLIK

VATANDAŞLIK

Ebeveyn Vatandaşlık

Amerika 'da doğum yaparak çocuğunuz için güzel bir gelecek hazırlamış olursunuz.İleriki yaşantısı için bir çok alanda çocuğunuzun alternatifleri çoğalmış olur ve seçimi kendisi yapar.Amerika 'da doğan çocuğun otomatik olarak Amerikan vatandaşı olmasından ötürü ,bir Amerikan vatandaşının sahip olduğu tüm haklara çocuğunuz da sahip olacaktır.Eğitim hakkı,sosyal güvencesi,seyahat çocuğunuz için sunulacaktır.

 

Amerikan vatandaşı olan çocuğun bizce edindiği en önemli hakkı eğitim hakkıdır.Amerika dünyanın en iyi okullarına ve üniversitelerine sahiptir.Çocuğunuz bu eğitim olanaklarından Amerikan vatandaşı olarak yararlanabilmesi onun ileriki yaşantısı için paha biçilemez bir hediye olacaktır.

 

Çocuğunuz Amerikan vatandaşı olarak eğitim hayatında;

Amerika'nın vatandaşlarına sağlamakta olduğu tüm burs ve ayrıcalıklardan yararlanır.Üniversite eğitimi sırasında ,çalışabilir,staj yapabilir.Türkiye'de eğitim almayı seçmesi durumda ise yabancı öğrenci kontenjanından yararlanır ve üst düzey bir eğitim alma hakkına sahip olur.

 

Bilindiği gibi Amerikan Vatandaşlarının tüm dünyada seyahat özgürlüğü vardır.Bu özgürlük sayesinde Amerikan Vatandaşı olan çocuğunuz dünyanın her yerine vizesiz seyahat edebilir.