Bilgi ve Randevu Hattı 0312 427 03 00
DOĞUM SONRASI

DOĞUM SONRASI

Doğum Sonrası

 Doğumdan sonra hastanede ne kadar süre kalmam gerek?

Doğum normal ise 2 gün sezeryan ile doğum ise 3 gün hastanede misafir edilmektesiniz, bu herhangi bir komplikasyon olmaması durumunda geçerlidir. 

Son yılların en moda uygulamalarından birisi de ABD’de doğum yapmaktır. Artan işsizlik, düşen sağlık hizmetleri ve kötüye giden ekonomiler göz önüne alındığı zaman, dünyanın en iyi ve ekonomisi en gelişmiş olan ülkelerinden birisinde doğum yapmak oldukça mantıklı ve cazip bir durumdur. Amerika’da doğum yapan insanların, belirli başlı ve değişmeyen hakları söz konusudur. Amerika’da doğum sonrası bebek o ülkenin vatandaşı olarak kabul edilmektedir. Çünkü ABD yasalarına göre, kendi sınırları içerisinde ve hastanelerde doğan her bebek, dini, dili ve ırkı ne olursa olsun ABD vatandaşıdır. Bu da milyonlarca insanın dünyanın farklı bölgelerinden ABD’ye gidip doğum yapmalarına sebep olmaktadır.

 

 

Amerika’da doğum sonrası bebeğin belirli bir süre hastanede kalması gerekmektedir. Bu süre doğumun yapılış şekline göre değişmektedir. Eğer doğum normal yollardan gerçekleşmişse 2 gün boyunca hastanede kalmak gerekmektedir. Sezeryan ile gerçekleştirilen doğumlarda ise 3 gün süresince hastanede yatmak lazımdır. Amerika’da doğum sonrası işlemler çerçevesinde yeni doğan bebeğin tüm belge ve bilgileri resmi bir şekilde kayıt altına alınmaktadır. Bunun için ebeveynlerin herhangi bir girişimde bulunmasına gerek yoktur. Daha sonra ise bebek ABD hükümetinin yasal olarak koruması ve güvencesi altına alınmakta, bunun yanı sıra vatandaş olarak da kabul edilmektedir. Doğum sonrasında gelişen bu süreç sayesinde, bu ülkede doğan bebek adeta hayata bir sıfır önde başlamaktadır.