Bilgi ve Randevu Hattı 0312 427 03 00
Soru ve Cevap

Soru ve Cevap

Başlangıç
Başlangıç

Doğumdan ne kadar zaman önce işlemlere başlamam gerekir?

Doğumdan en az 6 önce işlemlere başlanılmalıdır, görüşme süreci, vize işlemleri ve konaklama ile hastane ayarlaması ne kadar erken yapılırsa o kadar faydalı olacaktır.Çocuğunu en iyi şartlarda büyütüp, en kaliteli okullarda eğitim almasını isteyen ve geleceğine şimdiden yatırım yapıp, rahat bir istikbal sunmayı düşleyen ailelerin hayalidir amerikada doğum.  Bu sebepledir ki çiftler bebeklerini Amerikada dünyaya getirmeyi planlayarak, bebeklerine doğmadan çifte vatandaşlık hakkı hediye etmektedirler.

 

Çocuğunu Amerika da dünyaya getirmeyi programlayan bir aile öncelikle maddi olarak belli bir miktar parayı cebine koymuş olmalıdır ki buda ortalama  30 000 dolar gibi bir rakamdır. Sağlık ve Gelecek ekibi olarak bu konuyla ilgili çalışmalar yapıp, ailelerin Amerika ya sıkıntısız ve kolay bir şekilde gidip, doğumunu gerçekleştirebilmesi için organizasyonlar düzenlemekteyiz. Amerika ya ayak bastığınızdan itibaren ihtiyaç duyacağınız; barınma, beslenme, hastane ve hatta tercüman gibi pek çok talepleri de karşılıyoruz. 

 

Amerika da doğum yapabilmek için öncelikle turist vizesi almanız gerekmektedir. Vize işlemleri için ABD konsoloslukları yardımcı olmaktadır. Daha sonrasında gebeliğinizin 28. Haftasını doldurmuş ve sağlık durumunuzun seyahat etmeye bir engel teşkil etmemesi aranılan bir başka hususlar arasında yer almaktadır. Amerika ya giderken daha önceden doktor kontrollerinizde aldığınız laboratuvar sonuçları, ultrason dökümleri ve ikili test ile şeker yükleme sonuçlarınızla birlikte durumunuzu bildiren bir epikriz raporunuzu da yanınızda götürmek sizin için faydalı olacaktır.

 

Amerikada doğum çok gerekli olmadıkça normal doğum olarak planlanmaktadır. Fakat sonradan gelişebilecek herhangi bir komplikasyon sonucunda da sectio (sezeryan) doğumu da gerçekleştirilebilmektedir. Normal doğumda 2 gün olan hastana de kalma süresi sezaryen (sectio, elektif) doğumda da 3 gün ve duruma göre daha fazla olarak değişmektedir. Elbette ki son kararı yine doktorlar vermektedir. Taburcu olduktan sonra bebeğinizin ve sizin sağlık durumunuza göre 2 ile 5 hafta içerisinde Türkiye ye dönebilmekte ve hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilmektesiniz, Fakat tek bir farkla, oda Amerikan vatandaşı olan bir bebeğinizle!.